Comedy over de beulen van dictator Salazar
Veel Portugezen praten liever niet over de fascist Antonio Salazar die van 1932 tot 1968 het land en de kolonies met ijzeren vuist regeerde. Regisseur Joao Leitao maakt een comedy over de dictator en kiest als hoofdpersoon kapitein Falcao die met zijn hulpje graag communisten met hamer en sikkel een kopje kleiner maakt.

Cynisch genoeg krijgt de film, die komende zomer als blockbuster in première gaat, de titel Superhero mee. Geïnspireerd op het uiterlijk van Batman en Robin en de humor van ‘Allo ‘Allo! trekken Salazars persoonlijke beulen op een motor door Portugal om ‘democratie’ te brengen.
Salazar zal worden gespeeld door de inmiddels 84-jarige veteraan Jose Pinto. ‘Ik ben geboren toen Salazar aan de macht kwam. Toen ik het script las, dacht ik: God, ze zullen me vermoorden als ik hem speel. Ik heb bodyguards nodig. Maar nu denk ik dat mensen zullen worden vermaakt, en verrast.’
Antonio Salazar roept in eigen land nog steeds gemengde gevoelens op. In 2007 werd hij in een tv-verkiezing als de grootste persoon in de geschiedenis van Portugal gekozen.
Bron: Reuters
17 december 2013
